„Sveikatos kodas: laimė ir judesys“ – savaitė, kurią norisi pakartoti!
Gegužės 11–15 dienomis mūsų mokykloje tvyrojo ypatinga atmosfera – judėjimo, šypsenų ir geros nuotaikos. Netradicinė sveikatos savaitė „Sveikatos kodas: laimė ir judesys“ parodė, kad sveikata – tai ne tik obuolys per dieną, bet ir nuotykių, juoko ir bendrystės pilnas gyvenimas!
Nuo baseino iki tulpių laukų
Savaitė prasidėjo energingai – visa mokyklos bendruomenė rinkosi kieme rytinei mankštai ir tris kartus apėjo mokyklą, rinkdama žingsnius. Kas sakė, kad rytas be kavos neįmanomas? Pasirodo, užtenka geros muzikos ir draugiškos kompanijos!
Vieni didžiausių savaitės įspūdžių – išvykos. 2–4 klasių mokiniai išbandė vandens mankštą Vilainių baseine ir sužinojo, kad judėti vandenyje – tai ne tik smagu, bet ir neįtikėtinai sunku nemerkiant galvos! Vyresnių klasių mokiniai aplankė Lietuvos krepšinio muziejų Kaune, kur ne tik sužinojo, kaip mes visi „susirgome“ krepšiniu, bet ir išbandė save „Proto bokšto“ žaidime bei įsiamžino kūrybingoje fotosesijoje su mėgstamais krepšininkais. O kad savaitė būtų dar linksmesnė – užsuko ir į boulingą! Kamuoliai riedėjo, kėgliai krito, o mokinių džiaugsmas buvo nesuvaržytas.
Ypatingą įspūdį paliko kelionė į Burbiškio dvarą, kur akys tiesiog nespėjo aprėpti žydinčių tulpių spalvų gausos. Milijonai žiedų, dvarų kultūros istorija ir kiekvieno mokinio rankomis sukurtas tulpės magnetukas – unikalus suvenyras, kurį ilgai prisimins.
Šaltibarščiai – geriausia savaitės staigmena!
Didžiausia savaitės staigmena atkeliavo tiesiai iš… virtuvės! 7–8 klasių mokiniai atidarė tikrą „Šaltibarščių kavinę“ ir vaišino visus draugus savo rankomis pagamintais šaltibarščiais. Rožinė spalva, gaivus skonis ir virtuvės šefo pasididžiavimas veiduose – tai buvo tikras kulinarinis triumfas. Kas žinojo, kad mūsų mokiniai – ne tik sportininkai, bet ir tikri virėjai?
Pamokos – bet ne įprastos!
Visą savaitę pamokos vyko kitaip – su judesiu, kūryba ir šypsena. Ir nesvarbu, ar tai buvo pradinukai, lavinamųjų klasių mokiniai, ar vyresnių klasių moksleiviai – kiekvienas rado veiklą pagal širdį ir galimybes.
Pradinukai savaitę praleido itin spalvingai – kūrė koliažus iš žurnalų iškarpų, piešė „sveiko pasaulio“ paveikslus, žaidė judriuosius liaudies žaidimus. Lietuvių kalbos pamokose rašė apie sveiko ryto ritualus ir sveiko gyvenimo taisykles, o matematikoje skaičiavo krepšinio rezultatus ir grupavo sveikų maisto produktų kiekius. Jauniausieji įrodė, kad sveika gyvensena prasideda nuo mažų, bet labai svarbių žingsnių!
Lavinamųjų klasių mokiniai savaitę praleido ne mažiau įdomiai – klausėsi pasakų ir imituodavo veikėjus judesiais bei garsais, kūrė „Šypsenų paštą“ draugams, gamino vaisių ir uogų kokteilius su kūrybiškais pavadinimais – „Supermeno energija“ ar „Laimės gurkšnis“. Vaikai žaidė orientacinius žaidimus koridoriuose, ieškodami paslėptų laimės simbolių, o technologijų pamokose kepė sveikuoliškus sausainius ir mokėsi teisingai parinkti drabužius pasivaikščiojimui. Ši savaitė mokiniams parodė, kad laimė – tai paprasčiausia: šypsena, draugas ir gaivus kokteilis rankoje!
Vyresnių klasių mokiniai savaitę išnaudojo maksimaliai – biologijoje vedė aktyvumo dienoraščius ir matavo pulsą po fizinio krūvio, geografijoje kūrė savo vietovės sveikatos žemėlapius su fizinio aktyvumo vietomis ir pasiūlymais bendruomenei, istorijoje žingsniavo mokyklos teritorijoje rinkdami žingsnius ir pažino nuostabią A. Valujevičiaus kelionę per Atlanto vandenyną. Anglų kalbos pamokose žaidė „Healthy life style“ lauke, matematikoje matavo šuolių ilgį ir skaičiavo greitį chronometru, o karjeros ugdymo pamokose atrado, kokios profesijos susijusios su sportu ir aktyviu judėjimu. Technologijų pamokose mokiniai išsiaiškino, kaip taisyklingai kelti sunkumus ir atlikti namų ruošos darbus, saugant nugarą – ir dabar tikrai žino, kad dulkių siurbimas irgi gali būti treniruotė! Informatikos pamokose mokiniai tyrė sveiką mitybą, kūrė diagramas ir klausinėjo dirbtinio intelekto apie judėjimo naudą. Pasirodo, net DI žino, kad reikia judėti!
O rytinės mankštos su muzika ir šokiais, pamokos gamtoje, žygiai palei Nevėžio pakrantę ir dviračių žygiai – visa tai buvo ne tik judėjimas, bet ir tikra nuotykių terapija gryname ore.
Šeimų sporto šventė – įspūdingas sveikatos savaitės finišas
Savaitę vainikavo Šeimų sporto šventė mokyklos stadione – vienas šilčiausių ir nuoširdžiausių renginių. Mokiniai sportavo kartu su savo tėveliais, seneliais, broliais bei seserimis – ir stadionas tiesiog virte virė nuo juoko, palaikymo šūksnių ir geros energijos!
Estafetės buvo kūrybiškos, linksmos ir tikrai neleidžiančios likti nuošalyje – net ir tie, kurie planavo tik stebėti, neištvėrę įsijungė į žaidimą. O visa tai – didelis Gintaro ir Santos nuopelnas! Būtent jie sugalvojo, suplanavo ir vedė šį renginį – su tokiu entuziazmu ir kūrybiškumu, kad nepastebėjome, kaip kojos ėmė judėti pačios. Nuoširdžiausiai dėkojame jiems už neįkainojamą indėlį į šios mokyklos bendruomenės šventės organizavimą!
Rezultatų lentelėje pirmoje vietoje atsidūrė… draugystė. Ir tai – geriausias įmanomas rezultatas. 🏆
Ačiū visiems!
Ši savaitė parodė, kad sveikata – tai ne vien sveika mityba ar sporto salė. Tai bendrystė, juokas, nauji atradimai ir drąsa išbandyti kažką naujo. Esame nepaprastai dėkingi visiems mokytojams, tėveliams ir, žinoma, mokiniams – už atvirą širdį, gerą nuotaiką ir norą judėti kartu!
Iki kitų metų „Sveikatos kodo“– tikimės, jis bus dar įspūdingesnis! 💚
Mokytojos: S. Vareikienė, V. Siutilienė






